Výlety do okolí

Poreč

Jedno z nejnavštěvovanější turistických cílů na Istrii. Dominantou historického centra je Eufraziova bazalikou, která je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě se během léta probíhá festival Poreč Open Air, v rámci kterého jsou každý večer pořádány divadelní a filmová představení, vystoupení pouličních umělců nebo hudebních skupin.

 

Aquacolor Poreč

Aquapark je jen 1 kilometr od našich mobilních domků. Obrovský vodní svět je jediný svého druhu na jadranském pobřeží. Mimo jiné v něm najdete nejdelší línou řeku v jižní Evropě. Celkově má 20 různých vodních atrakcí, z toho 12 tobogánů a skluzavek.

 

Rovinj

Nejkrásnější město istrijského pobřeží. Centrum je na pahorku vybíhajícím do moře. Město si uchovalo svůj původní ráz, protože velké hotely a kempy se nacházejí mimo historické jádro. Část nábřeží obklopují kavárny a restaurace.

 

Pula

Nejvýznamnější město na istrijském poloostrově s 2 000 let starým amfiteátrem, který připomíná dobu, kdy tu vládli Římané. Původně dokázal pojmout tisíce diváků, kteří sledovali krvavé zápasy. Nevšední stavba láká návštěvníky i dnes. Místo bojů o život však hostí koncerty a nedávno se zde při hokejovém zápase proháněli novodobí gladiátoři.

 

Národní park Brijuni

Souostroví Brijuni to je divoká příroda na dosah. Leží 6 km od Puly a každý den k němu míří loď s turisty.